Kiberbiztonsági tippek
A digitális világ tele van izgalmas kalandokkal és lehetőségekkel, akárcsak egy epikus játék! Ahogy a kedvenc játékaidban véded a bázisodat a támadásoktól, az online térben is fontos, hogy megvédd magad. Az interneten mindenki számára fontos a biztonság – gyerekeknek és tiniknek egyaránt, hogy nyugodtan élvezhessék a játékokat és kapcsolatokat.
Ismerd meg a legfontosabb online biztonsági tippeket, hogy megóvhasd a személyes adataidat, jelszavaidat és fiókjaidat! Tanuld meg felismerni a veszélyes helyzeteket, elkerülni a csapdákat, és védd meg magad, hogy a digitális kalandjaid zavartalanok és biztonságosak legyenek!
Ne használd mindenhol ugyanazt a jelszót, és kerüld az alapokat, mint a ‘12345’ vagy a ‘password’. Olyan jelszót válassz, ami kis- és nagybetűket, számokat és különleges karaktereket tartalmaz – minél bonyolultabb, annál nehezebb lesz feltörni. Egy jó jelszóval olyan, mintha széfet építenél az adataid köré!
A ‘free skin’ vagy ‘ingyen loot’ ajánlatok gyakran csapdák, amikkel az adathalászok vadásznak. Mindig nézd meg és akár többször is ellenőrizd a linkeket, mielőtt rákattintanál!
Ahogy a játékokat is gyakran frissíted, a számítógépeden lévő programokat se hagyd elavulni! Az új frissítések nem csak extra funkciókat, hanem biztonsági javításokat is tartalmaznak. Ez olyan, mintha folyamatosan javítanád a pajzsodat, hogy minden új támadással szemben is védett legyél.
A jelszavaid és a fiókadataid a legértékesebb lootjaid – ezeket soha senkivel se oszd meg! Még akkor sem, ha az illető ismerősnek tűnik, mert a hackerek gyakran barátként próbálnak közelebb férkőzni hozzád. Egy idegen hozzáférhet a fiókjaidhoz, ha tudja a jelszavaidat!
A gyanús e-mailek vagy chat linkek veszélyes csapdák lehetnek. Ha egy ajánlat túl szép ahhoz, hogy igaz legyen, akkor nagy valószínűséggel átverés! Mindig ellenőrizd, honnan jön a link, és csak a megbízható forrásból érkező üzenetekre kattints.
A kétlépcsős azonosítás olyan, mint egy extra védelmi réteg a fiókjaid számára. Ebben az esetben már nem elég csak a jelszó a belépéshez, hanem egy további kódot is kell használnod, amit például a telefonodra kapsz. Így, ha valaki megszerezné is a jelszavad, akkor sem tud belépni a fiókodba.